Αποστολέας Θέμα: Έρχεται καλοκαιράκι...ποια είναι τα σχέδιά σας?  (Αναγνώστηκε 11170 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fei

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
Άντε να ανέβουμε λίγο ψυχολογικά,να γράψουμε τα σχέδιά μας για το καλοκαίρι.Παρά τις οικονομικές  αντιξοότητες πιστέυω ότι ο Έλληνας χωρίς διακοπές δεν μπορεί!Κοντά,μακριά,σε κατάλλημα ή φιλοξενούμενοι όλοι θα βρούμε τον τρόπο μας!
Εμείς (εγώ,ο Jimo και τα δυο μας κουτσούβελα) κλείσαμε ένα δεκαήμερο στη Θάσο!Και φέτος το καλοκαίρι θα επιμείνουμε ελληνικά για πολλούς λόγους!Επίσης σκεφτόμαστε να μείνουμε και ένα τριήμερο κοντα στο Νέστο μάλλον Σταυρούπολη για δραστηριότητες στη φύση όπως περπάτημα,κανό,ράφτινγκ κ.αΤις υπόλοιπες μερες της άδειας θα τις περάσουμε στο χωριό Δένδρα στην πατρίδα Λάρισα και μπανάκια στα ωραιότατα παράλια Αγιόκαμπο-Σωτηρίτσα-Βελίκα!!!
Εσείς που θα περάσετε το καλοκαίρι σας??? 

Αποσυνδεδεμένος katsav

• Hero Member
Απ: Έρχεται καλοκαιράκι...ποια είναι τα σχέδιά σας?
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 28, 2012, 10:39:40 πμ »
Μπραβο,fei!!!Τελεια!  :clap: Πολυ θα ηθελα να παω καποια στιγμη Θασο!Τα νησια μας ειναι υπεροχα!Κ οχι μονο....Εμεις,εδω,Ιεραπετρα city....Οι παραλιες ειναι τελειες,εχουμε ηδη ξεκινησει τα μπανακια μας,οποτε συνδιαζουμε δουλεια κ διακοπες μαζι!  :yahoo: Σχολαμε το μεσημερακι,πεταγομαστε για μπανακι,σπιτι για ντουζ κ φαγητο κ ξανα πισω,αναζωογονημενοι,στη δουλεια μεχρι αργα......Ευτυχως,δεν μας λειπει η θαλασσα,ολο τον χρονο...  :good:  Αυτο μας εχει σωσει...με ολα αυτα που γινονται....Κ Κυριακες,εκτως το μπανιο,'η θα παμε,αργα το απογευμα,για περιπατο,παγωτο 'η καφε στον παραλιακο πεζοδρομο της πολης μας,που ειναι υπεροχα, 'η θα προτιμησουμε τον Αγ.Νικολαο σε συνδιασμο με Ελουντα κ Πλακα(εκει που γυριστηκε το 'Νησι'),για φαγητο 'η καφε 'η απλη βολτα,οπου ειναι υπεροχα κ τα 3 αυτα μερη το καλοκαιρι......  :dance: Αυτα......

Αποσυνδεδεμένος Dimitra

• Hero Member
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 28, 2012, 12:20:35 μμ »
Μπραβο,fei!!!Τελεια!  :clap: Πολυ θα ηθελα να παω καποια στιγμη Θασο!Τα νησια μας ειναι υπεροχα!Κ οχι μονο....Εμεις,εδω,Ιεραπετρα city....Οι παραλιες ειναι τελειες,εχουμε ηδη ξεκινησει τα μπανακια μας,οποτε συνδιαζουμε δουλεια κ διακοπες μαζι!  :yahoo: Σχολαμε το μεσημερακι,πεταγομαστε για μπανακι,σπιτι για ντουζ κ φαγητο κ ξανα πισω,αναζωογονημενοι,στη δουλεια μεχρι αργα......Ευτυχως,δεν μας λειπει η θαλασσα,ολο τον χρονο...  :good:  Αυτο μας εχει σωσει...με ολα αυτα που γινονται....Κ Κυριακες,εκτως το μπανιο,'η θα παμε,αργα το απογευμα,για περιπατο,παγωτο 'η καφε στον παραλιακο πεζοδρομο της πολης μας,που ειναι υπεροχα, 'η θα προτιμησουμε τον Αγ.Νικολαο σε συνδιασμο με Ελουντα κ Πλακα(εκει που γυριστηκε το 'Νησι'),για φαγητο 'η καφε 'η απλη βολτα,οπου ειναι υπεροχα κ τα 3 αυτα μερη το καλοκαιρι......  :dance: Αυτα......

Κρήτη!!!!!!!!!!! απλά τέλεια.....νομός Λασιθιου..καταπληκτικός!!!
Κατάγομαι απο Χανιά αλλά οταν το 2009 εκανα διακοπες στα μέρη σας πραγματικά τρελλάθηκα!!!!
Σίγουρα θέλω να ξαναέρθω...!!!!!!!!!!

Εμείς θα πάμε λίγες μέρες στη Κωνσταντινουπολη και επιστρέφοντας θα φύγουμε για Κέρκυρα να κάνουμε κανένα μπανάκι να ξεχαστούμε λιγο για να αντέξουμε το δύσκολο χειμώνα...!!

Αποσυνδεδεμένος katsav

• Hero Member
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 28, 2012, 14:02:15 μμ »
Dimitra,χαιρομαι που σου αρεσαν τα μερη μας κ περασες καλα!  :clap: Να ξαναερθεις...!!!Κων/πολη δεν εχουμε παει,φανταζομαι θα δειτε ωραια κ διαφορετικα πραγματα εκει,θα φατε κ καλα,απ'οτι εχω ακουσει τα φαγητα κ τα γλυκα ειναι θεσπεσια!!! Για την Κερκυρα,τι να πω...ειναι πανεμορφη κ καταπρασινη,αρχοντικη...Μπραβο σας παιδια!!!Αν δεν εχετε παει Παξους,καντε μια μονοημερη!!!Αξιζει!  :good: Θα ηθελα να ξαναπαω,αλλα να μεινω μερικες μερες!Μαγεια....!!!Κ Παργα μπορειτε να πατε,παλι μονοημερη,μαζι με Παξους αν ειναι.Ετσι,το ειχαμε κανει τοτε.Τι ομορφα κ εκει......Ας το καλο,με ξεσηκωσατε,βρε παιδια!!!

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 31, 2012, 21:38:40 μμ »
Πονεμενο θεμα... δεν θελω να συζηταω γιατι στενοχωριεμαι... any way... εχω κερδισει απο Αegean αεροπορικα εισιτηρια για 2 ατομα για καποιον απ' τους απευθειας προορισμους της στο εξωτερικο... αυτο το ταξιδι πρεπει να πραγματοποιηθει μεχρι τον Δεκεμβρη του '12... ισως καπου να παμε το καλοκαιρι (κανα 4ημερο)... ακομη δεν ξερω που... ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα και τα οικονομικα μας. :sad:

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 31, 2012, 21:42:29 μμ »
Μηπως να ερχοσασταν σπιτι μου;  :bigr:

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 31, 2012, 21:48:41 μμ »
Πολυ το σκεφτομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 31, 2012, 22:13:32 μμ »
δεν χρειαζετε και πολυ σκεψη.

Αποσυνδεδεμένος carmen

• Hero Member
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 31, 2012, 23:29:28 μμ »
..καλα λεει ο Παναγιωτης...Τελείωσε.
Σας περιμενουμε. Λεγε ποτε μπορεις να εξαργυρωσεις τα εισητηρια σου..Περιμενω ημερομηνια και δεν χωρα καμμια αντιρρηση.Αλλωστε σας το χρωσταμε  οκ?
Ακουω...
...και αν εχω τα παντα και εχω κερδισει τον κοσμο ολο, αγαπη αν δεν εχω...ειμαι ενα τιποτα

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 01, 2012, 05:42:40 πμ »
 :laugh: :laugh: :laugh:
Δεν μου χρωστατε τιποτα!!!