Αποστολέας Θέμα: Ονειρικό ταξίδι στη Γουινέα-Μπισσάου!!!  (Αναγνώστηκε 5571 φορές)

Αποσυνδεδεμένος dimosf

• Συντονιστής Gallery
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • disaki.blogspot.gr και fototsepi.blogspot.gr
    • το δισάκι μου στον ώμο......
Απ: Ονειρικό ταξίδι στη Γουινέα-Μπισσάου!!!
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 24, 2013, 23:09:48 μμ »
Πολύ ωραίο το ταξίδι και το οδοιπορικό σου. Θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Αν κατάλαβα καλά ήταν το πρώτο ταξίδι σου στην Αφρική (τουλάχιστον τη Μαύρη). Θά θελα λοιπόν να σε ρωτήσω πως και διάλεξες αυτή τη φαινομενικά "ασήμαντη" και μικροσκοπική χώρα; Ομολογώ πως αν κάποτε αποφασίσω να ταξιδέψω στην Αφρική άλλες χώρες θα ήταν οι πρώτες μου προτεραιότητες. Νομίζω πως έχει ενδιαφέρον να μάθουμε τα κριτήριά σου.
Υ.Γ. Είίμαι κι εγώ της άποψης οτι πρέπει να βάλεις και άλλες φωτογραφίες

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 25, 2013, 07:25:41 πμ »
Παράθεση
Υ.Γ. Είίμαι κι εγώ της άποψης οτι πρέπει να βάλεις και άλλες φωτογραφίες
Όλοι είμαστε της ίδιας άποψης.  :bigr:

Αποσυνδεδεμένος taxidiaris

• Sr. Member
    • ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΟΥ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 26, 2013, 21:22:53 μμ »
Αγαπητοί φιλοι. Δεν ηταν το πρωτο ταξιδι μου στην Αφρικη αλλα το τριτο. Εχω παει ΑΙΓΥΠΤΟ και ΤΥΝΗΣΙΑ. Αλλα στην κυριως ας πουμε Μαυρη Ηπειρο ναι το πρωτο.
Σχετικα με τα κριτηρια.....χμ....εχω τρελα με τα ταξιδια και εχω σπιτι εναν μεγαλο χαρτη της γης οπου πολλες φορες ονειρευομαι επανω του. Ομως, επειδη εψαχνα για ενα ταξιδι Αφρικη μοναδικο και ετυχε να διαβαζω συχνα νεα και ειδησεις απο την Μαυρη Ηπειρο στο ιντερνετ, επεσε το ματι μου στην ΓΟΥΙΝΕΑ ΜΠΙΣΣΑΟΥ σε ενα αρθρο που ελεγε για τα ναρκωτικα και αρχισα να ψαχνω για την χωρα αυτη.Διαβασα βρηκα φωτογραφιες μπηκα στη wikipedia διαβασα, διαβασα, και αυτο ηταν....εγινε το κλικ το τρελο!!!!
Δεν θελω και πολυ εγω....το μονο φρενο σε τετοια ταξιδια ειναι το οικονομικο γι΄αυτο αλλωστε το σχεδιαζα 4 ολοκληρα χρονια!!!!!
Φιλε Δημο μπραβο σου κι εσενα γιατι εισαι πολυ ψαγμενος ταξιδιωτης!!! Λεω λοιπον σε σενα αλλα και σε οποιον ενδιαφερεται οτι η Δυτικη Αφρικη ειναι το κατι αλλο. Ειναι σαφως πιο ασφαλης απο την Ανατολικη και την Κεντρικη και Νοτια και οι ανθρωποι ειναι πολυ κοινωνικοι, ανοιχτοκαρδοι και φιλοξενοι χωρις καμμια πονηρια ή αλλα ασχημα κριτηρια..
Φιλοι που εχουν γυρισει ολη τη Δυτικη Αφρικη αυτο λενε. Και δεν εχεις τιποτε απολυτως να φοβηθεις αν εισαι επαρκως διαβασμενος και λιγο προσεκτικος.
φωτο θελει ο ''λαος''?????? Φωτο θα βαλω....αλλα αν θελετε κι αλλες πληροφοριες δειτε αναλυτικα στο blog μου.

Το ξενοδοχειο που εμενα

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2013, 21:32:48 μμ by taxidiaris »
Το ταξίδι είναι γνώση,εμπειρία,σταθμός.

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 26, 2013, 21:37:24 μμ »

φωτο θελει ο ''λαος''?????? Φωτο θα βαλω....αλλα αν θελετε κι αλλες πληροφοριες δειτε αναλυτικα στο blog μου.

Δηλαδη εδω... http://tsolias-travels.blogspot.gr/2012/03/blog-post.html

Αποσυνδεδεμένος taxidiaris

• Sr. Member
    • ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΟΥ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 26, 2013, 21:43:55 μμ »
ΔΗΜΗΤΡΗ..... :good: :good: :good:
Το ταξίδι είναι γνώση,εμπειρία,σταθμός.