ΑρχικήForumΒοήθειαGalleryΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή

Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Οκτώβριος 20, 2017, 08:20:27 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση

News
Επισκεφθείτε την Φωτογραφική Gallery. Δείτε φωτογραφίες μελών, ψηφίστε και σχολιάστε. Ανεβάστε φωτογραφίες από τα ταξίδια σας!!

Stats
77843 μηνύματα σε 3489 θέματα από 2353 μέλη
Τελευταίο μέλος: ganagnost02
+  TravelChat - Ταξιδιωτικό Forum
|-+  Ταξιδιωτικές Ιστορίες Μελών
| |-+  Ιστορίες από ταξίδια στο Εξωτερικό
| | |-+  Κεντρική και Νότια Αμερική
| | | |-+  Βενεζουέλα - Ισημερινός
« προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] 2 Κάτω Εκτύπωση
Θέμα: Βενεζουέλα - Ισημερινός  (Αναγνώστηκε 10964 φορές)
Vicky
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 15:41:24 μμ »

Άρθρο: Βενεζουέλα - Ισημερινός
Έχω ήδη 3 εβδομάδες στην Αθήνα και νομίζω ότι έχω γυρίσει χθες από την Νότιο Αμερική. Πόσο γρήγορα περνούν οι μέρες εδώ και εκεί που δεν το καταλαβαίνεις κοντεύει να περάσει  και ο Σεπτέμβριος. Το αντίθετο ακριβώς συνέβη στο ταξίδι. Επειδή κάναμε τόσα πράγματα και επειδή γέμιζε το μάτι και η ψυχή με τόσες διαφορετικές παραστάσεις όλη μέρα, έχω την αίσθηση ότι λείπω τουλάχιστον 2 μήνες! Πήρα άδεια 3 εβδομάδες αλλά μου φάνηκε ότι ήταν 2 μήνες! Απίστευτο? Τελικά νομίζω ότι έχω κάνει τρομερή ανακάλυψη. Βρήκα τρόπο να παρατείνω τον χρόνο. Βρήκα τρόπο να μεγαλώσω  την ζωή. Ταξιδεύοντας! Χαλάλι οι αμέτρητες ώρες στα αεροπλάνα, χαλάλι και οι φουσκωμένες όσο δεν πάει πιστωτικές κάρτες, χαλάλι και που θα ζω στο νοίκι για πολλά πολλά χρόνια ακόμη. Έτσι ζω καλύτερα. Αποφάσισα να γράψω για αυτό το ταξίδι με λεπτομέρειες γιατί δεν θέλω να ξεχάσω. 7 φίλοι, 7 backpacks, τρελό κέφι και ενθουσιασμός και ... συνταξιδιώτες και συνοδοιπόροι φύγαμε για Βενεζουέλα και Ισημερινό!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2009, 14:30:38 μμ από elina » Καταγράφηκε
elina
Διαχειριστής
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

Ταξιδεύω... άρα ζω!

« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 16:37:52 μμ »

Βίκυ μου η ιστορία σου ήταν εκπληκτική ....
Στο μέλλον θα το σκεφτώ σοβαρά να πραγματοποιήσω ένα τέτοιο ταξίδι ... κι ας φουσκώσει η κάρτα μου!!!  bigrin
Καταγράφηκε

Ένα χαμόγελο αξίζει πολλά. Κάνει πλούσιο εκείνον που το παίρνει... χωρίς να κάνει φτωχότερο εκείνον που το δίνει!
dk
Γενικός Συντονιστής

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 18:26:18 μμ »

Άρθρο: Βενεζουέλα - Ισημερινός
Απίστευτο? Τελικά νομίζω ότι έχω κάνει τρομερή ανακάλυψη. Βρήκα τρόπο να παρατείνω τον χρόνο. Βρήκα τρόπο να μεγαλώσω  την ζωή. Ταξιδεύοντας! Χαλάλι οι αμέτρητες ώρες στα αεροπλάνα, χαλάλι και οι φουσκωμένες όσο δεν πάει πιστωτικές κάρτες, χαλάλι και που θα ζω στο νοίκι για πολλά πολλά χρόνια ακόμη. Έτσι ζω καλύτερα.
Βρηκα τα παραπανω τελεια!!!
Μ'αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι,μ'αρεσει ο τροπος που ταξιδευεις.
Για μενα αυτο το ταξιδι ειναι απιαστο ονειρο...οχι γιατι δεν μπορω να το πραγματοποιησω...αλλα γιατι δεν ακολουθει η γυναικα μου!!!
Σου ευχομαι παντα τετοια. clapping
Καταγράφηκε

Ο ταξιδιωτικός μου χάρτης

Ntina
Hero Member

καλά ταξίδια στις θάλασσες του κόσμου

« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 21:07:24 μμ »

Βίκυ το ταξίδι σου ήταν ονειρεμένο ακόμα και για μας που απλά το διαβάσαμε.
Γράφεις καταπληκτικά γιατί ακριβώς έχεις μια αμεσότητα που καθηλώνει.
Αν και τη Λατινική Αμερική τη λατρεύω ,πιστεύω ότι τις ταρζανιές που κάνατε εσείς δεν θα τις τολμούσα ποτέ.
Σας ζηλεύω γιατί με ταξιδέψατε όπως δεν έχω ταξιδέψει ως τώρα.
Πες μας όμως το πρόγραμμα το είχατε φτιάξει μόνοι σας ή  με τη βοήθεια καποιου πρακτορείου??
Πόσες μέρες είχε διάρκεια και τι σας κόστισε??
Η ιστορία με τις Τερεζούλες πολύ καλή rofl
Όσο για το τρελό παρεάκι τα συγχαρητήριά μου για τον τρόπο που αντιμετώπισαν τις όποιες δυσκολίες. yahoo
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2008, 13:46:29 μμ από Ntina » Καταγράφηκε

καλά ταξίδια στις θάλασσες του κόσμου
Vicky
Newbie
*

« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 11:02:39 πμ »

Παιδάκια, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια. Ελινακι όταν το αποφασίσεις πες μου για να σε βοηθήσω σε ότι θες. Dk και Ντινα, τώρα που βρήκα χρόνο διάβασα όλες τις ιστορίες σας. Dk, τόλμημα η Αλβανία. Μπράβο! Ντινα, αν και ο Μαυρίκιος δεν ήταν στις προτεραιότητες μου με έκανες να δω ότι δεν είναι μόνο παραλία και ξαπλώστρα. Ευχαριστώ. Ίσως το συνδυάσω με Μαδαγασκάρη.
Το ταξίδι μας το οργανώσαμε ολοι μας με την βοήθεια του internet και του lonely planet. Είχε διάρκεια 20 ημέρες και όσον αφορά το κόστος δυστυχώς ξεπεράσαμε το Budget μας κατά πολύ (μας στοίχισε πάνω από 3500- μαζί με ψώνια βέβαια και όχι στερήσεις).
Καταγράφηκε
hello
Newbie
*

« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 20:44:30 μμ »

Συγνωμη κατι καταλαβα λάθος ;
ιστορια για το ταξιδι υπαρχει καπου αλλου ή ψαχνω αδικα ; javascript:void(0);

στα σχολια βλεπω να γραφετε "ωραια ιστορία " αλλά το μονο που βλεπω ειναι μια αναφορά της Βικυ για το ταξιδι !!!
Καταγράφηκε
elina
Διαχειριστής

Ταξιδεύω... άρα ζω!

« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 20:50:54 μμ »

Συγνωμη κατι καταλαβα λάθος ;
ιστορια για το ταξιδι υπαρχει καπου αλλου ή ψαχνω αδικα ; javascript:void(0);

στα σχολια βλεπω να γραφετε "ωραια ιστορία " αλλά το μονο που βλεπω ειναι μια αναφορά της Βικυ για το ταξιδι !!!

Πάτησε το link "Άρθρο: Βενεζουέλα - Ισημερινός" που βρίσκεται στο πρώτο μήνυμα
Καταγράφηκε

Ένα χαμόγελο αξίζει πολλά. Κάνει πλούσιο εκείνον που το παίρνει... χωρίς να κάνει φτωχότερο εκείνον που το δίνει!
hello
Newbie
*

« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 20:59:25 μμ »

σε ευχαριστω πολυ . Ελινα , ειμαι λιγο ασχετη με τους υπολογιστες , τωρα μαθαινω !

smileys πως μπορω να βαζω  οταν γραφω ; Οταν τα μεταφερω στο κειμενο , χανεται η φατσουλα και βγαζει κατι περιεργα
π.χ. javascript:void(0);
Καταγράφηκε
elina
Διαχειριστής

Ταξιδεύω... άρα ζω!

« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 21:02:32 μμ »

σε ευχαριστω πολυ . Ελινα , ειμαι λιγο ασχετη με τους υπολογιστες , τωρα μαθαινω !

smileys πως μπορω να βαζω  οταν γραφω ; Οταν τα μεταφερω στο κειμενο , χανεται η φατσουλα και βγαζει κατι περιεργα
π.χ. javascript:void(0);

άφησε ένα κενό μετά την λέξη, πρόσθεσε το smiley και άφησε πάλι κενό
και μου έκανε εντύπωση τι σημαίνει αυτό "javascript:void(0)"!!!
Καταγράφηκε

coolalexis
Hero Member

Φύλο: Άντρας

Φεύγω...πάλι!

« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 17:23:20 μμ »

Μιλάμε απίστευτη ιστορία...
Πόσο γέλασα με τις κατσαρίδες... rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
Στο travelchat γράφτηκε άλλη μια ιστορία από ένα ταξίδι ονειρεμένο...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: