Αποστολέας Θέμα: Πηλιορείτικη ομορφιά  (Αναγνώστηκε 23321 φορές)

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
    • ΑΓΓΕΛΙΕΣ-ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Απ: Πηλιορείτικη ομορφιά
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 19, 2010, 23:43:50 μμ »
:thank: Από τώρα το σκέφτομαι για του χρόνου το καλοκαίρι...Αν σε χρειαστώ δε θα διστάσω :cool:

αυτο να κανεις. :smile_:
don't drink & drive!!![move]

Αποσυνδεδεμένος indochinas

• Jr. Member
  • **
    • Ινδοκίνα και Νοτιοανατολική Ασία
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 09, 2010, 01:07:08 πμ »
Το Πήλιο έχει ομορφιές και το καλοκαίρι!
Πολλές από τις παραλίες του γεμίζουν το καλοκαίρι ειδικά αυτές που βλέπουν το Αιγαίο Πέλαγος. 
Travel to Indochina and South East Asia
http://www.indochinas.com

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 10, 2010, 22:48:49 μμ »
Το Πήλιο έχει ομορφιές και το καλοκαίρι!
Πολλές από τις παραλίες του γεμίζουν το καλοκαίρι ειδικά αυτές που βλέπουν το Αιγαίο Πέλαγος. 

...και ο παγασητικος εχει ωραιες παραλιες :smile_: που τις ξερουν κυριως οι ντοπιοι. :cool:
δεν ειναι ομως οργανωμενες με ξαπλωστρες κτλ :mad: οποτε δεν παει και πολυς κοσμος σ αυτες.... :sad:

Αποσυνδεδεμένος coolalexis

• Hero Member
  • Φεύγω...πάλι!
    • Αμμουδιά Σερρών
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 10:36:24 πμ »
Τον φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν...
Όσο πλησιάζει το καλοκαίρι , αν και είναι νωρίς ακόμα , οι επιλογές για το καλοκαίρι μειώνονται...
Έτσι από τις δύο η μία είναι το Πήλιο...
GNS ετοιμάσου για τις πληροφορίες...

Αποσυνδεδεμένος fei

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 11:59:36 πμ »
Το Πήλιο είναι φανταστικό το καλοκαίρι!Πέρισυ εκεί έκανα διακοπές και ήταν οι καλύτερες μου,το προτιμώ από τα πολύβουα νησιά!Ο Βόλος κάτω να βράζει και πάνω να φοράμε ζακετάκι το βράδυ!!!Για όποιον δεν αντέχει την υπερβολική ζέστη όπως εγώ είναι παράδεισος!!!

Αποσυνδεδεμένος Dimitra

• Hero Member
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 20:54:53 μμ »
Το Πήλιο είναι φανταστικό το καλοκαίρι!Πέρισυ εκεί έκανα διακοπές και ήταν οι καλύτερες μου,το προτιμώ από τα πολύβουα νησιά!Ο Βόλος κάτω να βράζει και πάνω να φοράμε ζακετάκι το βράδυ!!!Για όποιον δεν αντέχει την υπερβολική ζέστη όπως εγώ είναι παράδεισος!!!

Τρια συνεχομενα χρονια εκανα διακοπες στο Πηλιο (χορευτο + Αγ. Ιωαννη) ειναι τελειος προορισμός.
Οσον αφορά τη διαφορά θερμοκρασιας, ηταν απο τους βασικοτερους λογους που επελεγα το συγκεκριμενο προορισμο...

Αποσυνδεδεμένος vasilis_sta

• Sr. Member
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 21:38:27 μμ »
Ωραιος προορισμος εγω εχω κανει καμπινγκ 2 χρονια την πρωτη στον αγ ιωαννη και μετα χορευτο που ηταν και πιο "κοσμοπολιτικο'' μερος
'
'
e-airtickets.gr | Μηχανή Αναζήτησης Αεροπορικών Εισιτηρίων

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 06, 2012, 03:03:59 πμ »
πλεον ειμαι μονιμα στο βολο. οτι χρειαστειτε πειτε μου. στη διαθεση σας. :smile_:

υ.γ. ελπιζω να μην εχω εξετασεις πιστοποιησης μεσα στο καλοκαιρι, και βρεθω ξαφνικα εγω στην αθηνα και εσεις στο πηλιο.... :dizzy: :laugh: :laugh: :laugh:

Αποσυνδεδεμένος κερκυραια

• Full Member
  • τρελα με την Κερκυρα!!!
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 13:01:08 μμ »
Πηγα για 3 μερες Μακρυνιτσα.Εχω μεινει κατα καιρους σε Τσαγκαραδα,Αγιο Λαυρεντη,Πορταρια,Μακρυνιτσα.Ειχα 3 χρονια να παω.Το χωριο φυσικα και ηταν ομορφο,οπως ηταν παντα αλλα θελω να σχολιασω λιγο τον ασχημο τροπο που δουλευουν οι ανθρωποι εκει τα μαγαζια τους.Θυμαμαι παλια πως ειχαν ντοπια και ωραια γλυκα,φτιαγμενα με μερακι,τωρα βρωμανε και ειναι τιγκα στο συντηρητικο!Πας σ ενα μαγαζι να ψωνισεις και σου σχολιαζουν με κακια τον απεναντι.....οσο για το φαγητο,τα βραδια δεν θα βρεις παρα μονο δυο μαγαζια ανοιχτα(για Σαββατ/κο μιλαω),το ενα εχει καπως πιο καλο φαγητο αλλα τιμες στα συννεφα,το αλλο(Α&Β λεγεται) ειναι απλα αισχος!Το μεσημερι ανοιγουν τα μαγαζακια στην πλατεια μονο και μονο για τα πουλμαν που ερχονται και σου σερβιρουν οτι εχουν για πεταμα!Κριμα.....και ειναι απ τα πιο ομορφα χωρια...σου δινουν να καταλαβεις οτι,οτι κανουν,το κανουν με το ζορι!Οχι οτι αυτο δεν γινεται και αλλου,απλα ηθελα λιγο να σας γραψω τις αλλαγες που ειδα εγω σε σχεση με καποια χρονια πριν,στο συγκεκριμενο μερος.

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 01, 2015, 19:45:36 μμ »
πλεον ειμαι μονιμα στο βολο. οτι χρειαστειτε πειτε μου. στη διαθεση σας. :smile_:

υ.γ. ελπιζω να μην εχω εξετασεις πιστοποιησης μεσα στο καλοκαιρι, και βρεθω ξαφνικα εγω στην αθηνα και εσεις στο πηλιο.... :dizzy: :laugh: :laugh: :laugh:

Mετα από 8 χρονια ,διάβασμα , εξοδα , μαθηματα ,κτλ τελειωσα επιτελους με την πιστοποιηση. Στις 2 φεβ επεστρεψα βολο μετα από ένα δυσκολο τετραμηνο εξετασεων στην αθηνα.  Οσοι πιστοι προς βολο και πηλιο μερια σας περιμενει ένα μελος του φορουμ για παρεα και ξεναγηση.  :smile_:

Καλο μηνα και καλη σαρακοστή. :smile_: