Αποστολέας Θέμα: 2.700 φωτογραφικές στιγμές – Βέλγιο και μια βόλτα στη Χάγη και το Λουξεμβούργο  (Αναγνώστηκε 17163 φορές)

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
  • Φύλο: Άντρας

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
  :thank: για την ιστορια που μας χαρισες Αποστολη. :good:

Αποσυνδεδεμένος traveler-eirini

• Full Member
  • Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Ήταν πολύ χρήσιμο! Ανυπομονώ να πάω κι εγώ Βέλγιο!!!
Τελικά νομίζω όπου έχει κανάλια είναι πανέμορφα! Απ τα μέρη που είδα αλλά και έχω πάει εγώ τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω!
Στη Μπρυζ θα χαθώ σίγουρα στα στενάκια με ελπίδα να βρω αυτό το πάρκο!
We live in a wonderful world that is full of beauty and charm.  There is no end to the adventures we can have if only we seek them with our eyes open.

Αποσυνδεδεμένος carmen

• Hero Member
 Τα πολλα καναλια απο που μας προεκυψαν ?? Τι ρολο παιζαν  ?? Αξιζει τον κοπο να το ερευνησεις.ειναι σημαντικο

Ο τοπος αυτος εχει  παρα πολυ πλουσια  και πολυ ενδειαφερουσα  ιστορια ...μπες στον κοπο να την
 ψαξεις { δεν ξερω αν στην υπεδειξαν} και να την διαβασεις . Επειρεασαν οοολη την ευρωπη!!
 Θα εκτιμησεις αλλιως και πολυ καλυτερα το μερος και θα καταλαβεις
 γιατι και οως χτιστηκαν ολα τριγυρω σου...
...και αν εχω τα παντα και εχω κερδισει τον κοσμο ολο, αγαπη αν δεν εχω...ειμαι ενα τιποτα

• Full Member
Όχι, δεν το γνωρίζω. Αλλά έχεις απόλυτο δίκιο, είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον! Το μόνο που έχω δει είναι το παιδικό με τον Πλούτο που έσωσε την πόλη απ το νερό! Μπορείτε να κοροϊδέψετε ελεύθερα την ανιστόρητη! χαχα
Αααν τελικά βρεις το χρόνο και γράψεις 2 πραγματάκια για το benelux θα ήμουν ευγνώμων αν το ανέφερες κι αυτό. Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google δε βρήκα κάτι κατατοπιστικό...
We live in a wonderful world that is full of beauty and charm.  There is no end to the adventures we can have if only we seek them with our eyes open.

Αποσυνδεδεμένος carmen

• Hero Member
 οκ, με την πρωτη ευκαιρια, θα σου εξηγησω κατι...και μην ντεπεσαι ...κανεις δεν ξερει ιστορια ..ουτε εγω, που νομιζω οτι ξερω... :laugh:
 Τοξερες οτι η BE-NE {και οχι LUX- γιατι δεν υπηρχε τοτε} ηταν υπο την κατοχη των Ισπανων?
  Οι συντεχνιες που ανεφερε πιο μπροστα ο wotan τι ηταν αραγε? Ποσο πολυ επειρεασαν το εμποριο? Γιατι σαμποταριστηκε το εμποριο
 μαλλιου και υφασματων και απο ποιους? Ποιος εξετρεψε το ποταμι για να τους παρει την δουλεια?
 Σου εβαλα καποια ερωτηματα που θα σου τα απαντησω { αν σ ενδειαφερει} απλα για να δεις ποοοοοοοοοοοοοοοσα
 πολλα πραγματα κρυβονται  πισω απο αθωα και ομορφα καναλια που βλεπουμε.. {συμφερονται , μιση , ιντριγκες , πολεμοι...}
και ποσο αλλιως θα τα εκτιμησεις αν μαθεις και το ΓΙΑΤΙ... Θαναι διπλα ομορφα.
...και αν εχω τα παντα και εχω κερδισει τον κοσμο ολο, αγαπη αν δεν εχω...ειμαι ενα τιποτα

• Full Member
Με ενδιαφέρει πολύ να τα απαντήσεις! Και συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες για το "γιατί". Μαγική λεξούλα! Όπως έγραψα στην ιστορία μου για Βουλγαρία, στην αρχή περαπλανιόμασταν σαν τις άδικες κατάρες, αλλά μόλις μας είπε 2 λογάκια ο από μηχανής θεός-ξεναγός που συναντήσαμε όλα τα αξιοθέατα μου φαίνονταν πολύ πιο όμορφα!

Αποσυνδεδεμένος katsav

• Hero Member
Πολυ ωραιο το ταξιδι σου wotan1975,του'ρηξα μια ματια,ωραια το οργανωσες!Μπραβο σου!

Απ'οτι καταλαβα παντως λατρευετε κ εσεις οπως κ ΕΜΕΙΣ την κεντρικη Ευρωπη!!!!!  :bigr: Για μας ειναι σαν το σπιτι μας η Βαυαρια-η Αυστρια-η Ελβετια-η περιοχη Δολομιτων.....  :kiss: Εκει νιωθουμε ΑΝΕΤΑ!!!Ειναι σαν να μην εχουμε φυγει απο το σπιτι μας.....

Η αληθεια ειναι οτι αισθανομαστε τωρα λιγο ξενοι εγω κ ο καλος μου,στα μερη αυτα εδω που πηγατε τοτε εσεις κ που θελουμε να παμε φετος κ εμεις.....  :sad: Δεν θελουμε κ πολυ να αλλαξουμε προγραμμα κ να βρεθουμε προς Μοναχο κ νοτιοτερα!!!!!!!!!!!!!!  :bigr:  :bigr:  :bigr: Κ φυσικα στα ξαδερφια στο Ingolstadt!!!Ομως,πρεπει να δουμε κ να γνωρισουμε κ αλλα μερη....τί να κανουμε τωρα......ετσι ειναι το σωστο!Η καρδια μας χτυπαει γι'αλλου αλλα θα κανουμε τους αδιαφορους κ θα ακολουθησουμε τη λογικη.....  :bigr:  :bigr:

Αποσυνδεδεμένος wotan1975

• Hero Member
  • http://solareagle.blogspot.com/
Katsav,μπες στο blog μου να δεις και τις υπολοιπες φωτογραφιες.Και εγω θα ηθελα να ξαναπαω Βαυαρια-Αυστρια αλλα υπαρχουν και αλλες χωρες που δεν εχουμε επισκεφτει! Περι ορεξεως...
Θέλω να πάω σε κάθε χωριό και πόλη της Ευρώπης

Αποσυνδεδεμένος katsav

• Hero Member
Ναι κ φυσικα κ το ειδα το blog σου κ παλι μπραβο κ γι'αυτο!!!Πολλοι απο εδω εισαστε πολυ προχο!!!!  :good: Κ πολυ μα πολυ οργανωμενοι κ φυσικα παιζετε στα δακτυλα τον υπολογιστη!!!
Εννοειται κ πρεπει,οταν μας δινεται η ευκαιρια παντα,να γνωριζουμε καινουργια μερη!Στα αλλα...τα δικα μας....  :bigr: θα βρεθει παλι καποια στιγμη η καταλληλη ωρα κ θα παμε ξανα να τα χαρουμε!!!  :good: