Αποστολέας Θέμα: Όποιος θέλει πληροφορίες για διαμονή σε διάφορα νησιά Ασίας και Αμερικής...  (Αναγνώστηκε 2113 φορές)

Αποσυνδεδεμένος f-

• Newbie
  • *
αν μπορώ να βοηθήσω κάπου...για διαμονή σε μέρη τροπικά από ταξίδια που έχω κάνει...στείλτε μήνυμα...οποιος ενδιαφέρεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2009, 17:47:08 μμ by dk »

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
    • facebook/dktravelchat
Μα ρωτανε τετοια πραγματα φιλε μου!!!
Ξεκινα να γραφεις τις εμπειριες σου...και ξεκινα απο...Μπαχαμες...Χαβαη...κατι απο Αμερικη τελος παντων!! :clap:

Αποσυνδεδεμένος f-

• Newbie
  • *
Καταρχάς, sorry για τους λατινικούς χαρακτήρες, μου είναι πιο εύκολο έτσι.  :dance:  ------κατά την γνώμη μου οι πόλεις  των ηνωμένων πολιτειων που έχει πλακα να πάει κάποιος  είναι πολύ λίγες ,γιατί η περισσότερες είναι απίστευτα βαρετές. κάτι πόλεις στην μέση του πουθενά κάτι πολιτείες άσχετες, που πραγματικά σε πιάνει κατάθλιψη. λοιπόν τα ωραία μέρη για κάποιον που θέλει να περάσει με την παρέα του με πλακα να κάνει πράγματα και να είναι και ωραίο το μέρος είναι: A) φυσικά η νέα υόρκη.... την πρώτη φορα που πήγα όταν ημών 18 χρονων θυμάμαι ένιωθα έξω απ τα νερά μου,όταν την πρωτοαντίκρισα. κάπου δεν μου πολυάρεσε... με την δεύτερη φορα και μετά  την ειδα με αλλο μάτι.. πολύ ωραία είναι  η βόλτα με ελικόπτερο πάνω απ το manhattan. με τετραθεσιο όμως, γιατί τα αλλα έχουν μικρά παράθυρα. τα διαφορα μουσεία(φυσικής ιστορίας και metropolitan) φαγητό στον σταθμό grand central(ωραία εστιατόρια) μετά ,βόλτα με τα πόδια  στην πέμπτη λεωφόρο από τους δρόμους  50 μέχρι  59. ωραία μαγαζιά και μετακινησε  με  ασφάλεια. νυχτερινά club έχει στην εβδομη λεωφόρο. πολύ ωραία για ένα ποτάκι  με ωραία θεα ,τώρα που δεν υπάρχουν η δίδυμοι πυργοι, είναι στο mandarin oriental hotel. βλέπεις ολο το central park. και στο marriott marquis στην times square.to ανακαινισμένο ιστορικό plaza hotel, αξίζει να το δει στην βόλτα του κάποιος. και να μεινει βεβαια.   βόλτα ωραία είναι επίσης στο- south  street seaport-lower manhattan.βλέπεις τις γέφυρες  από εκεί και τα πλοία. βόλτα με το καραβάκι επίσης για το άγαλμα τις ελευθερίας.   προτεινόμενα  ξενοδοχεία:  marriott marquis τιμές square- mandarin oriental- st regis- jumeirah(στην central park south) όπως και όλα σε αυτό τον δρόμο με θεα στο πάρκο.επίσης όλα στην times square μην τα γράφω είναι πολλά _επίσης ποτό στο bar του four seasons όπου έχει πολύ ωραίο κόσμο και θα δεις όλο και κάποιον διάσημο να περιφέρεται!!!
Η αγαπημένη μου περιοχή - πολη στην αμερική , είναι η laguna beach ,california. αυτό που εξής φανταστεί για το california dream--είναι μπροστά σου!!!!!!!! αυτά τα λίγα   προς το παρόν... άλλη φορα ... με άλλη πολη....!!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2009, 18:02:43 μμ by dk »

Αποσυνδεδεμένος Dimitra

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
Εχει δίκιο ο dk.....μη μας προκαλείς, θα σε βάλουμε να γράφεις σελίδες  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Πάντως είναι καλοδεχούμενες όσες περισσοτερες πληροφορίες μπορεις.........

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
    • facebook/dktravelchat

Καταρχάς, sorry για τους λατινικούς χαρακτήρες, μου είναι πιο εύκολο έτσι.  :dance: 

Φωτη...σου ελυσα το προβλημα με τα greeklish...κανε μετατροπη ευκολα και γρηγορα...εδω: http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp