Αποστολέας Θέμα: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια  (Αναγνώστηκε 16515 φορές)

Αποσυνδεδεμένος fei

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 801
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 07, 2012, 14:27:43 μμ »
Για δώστε τα φώτα σας για ένα τριήμερο στα Ζαγοροχώρια.Διαμονή στο ''Πριμούλα'' http://www.primoula.gr/ που αναφέρει και ο Αλέξης πιο πάνω στα Άνω Πεδινά ή στο Gamilla rocks http://www.gamilarocks.com/index.html  στην Αρίστη?Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι καλό το σημείο για εξορμήσεις στα γύρω χωριά,για δραστηριότητες τύπου ράφτινγκ,πεζοπορία και να είναι φυσικά και όμορφο το χωριό.Αν κάποιος έχει μείνει στα παραπάνω ξενοδοχεία καλοδεχούμενη η κριτική του.

Συνδεδεμένος dk

  • Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 30834
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2012, 14:31:10 μμ »
Αν κάποιος έχει μείνει στα παραπάνω ξενοδοχεία καλοδεχούμενη η κριτική του.

Δεν εχω μεινει αλλα φαινονται παρα πολυ καλα... απο τιμες τι λενε?

Αποσυνδεδεμένος fei

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 801
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 07, 2012, 14:42:13 μμ »
Καλές για τα δεδομένα της εποχής.Το δέυτερο είναι 50 ευρώ ακριβότερο στο σύνολο των 3 διανυκτερέυσεων.Γι'αυτό σκέφτομαι αν αξίζει να τα δώσω λόγω περιοχής.Δεν ξέρω τίποτα για τα δύο χωριά οπότε ας με κατευθύνει όποιος γνωρίζει τα Ζαγοροχώρια.

Αποσυνδεδεμένος anesisioannina

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Aneis Rooms Ioannina
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 09, 2013, 12:08:05 μμ »
Καλημέρα και καλές Αποκριες σε όλους και όλες.
Θα ήθελα να σας χαιρετισω όλους και αν πω τι εκπληκτικά τοπία έχει η περιόχη μας εδω στην Ηπειρό αλλά και σε όλη την Ελλάδα. Τοπία που ομοιά τους δεν υπάρχουνε πουθενά. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αυτές οι περιοχές μαζί με το σπήλαιο Περάματος πρέπει να αξιολογηθούν σωστά και να ξεκινήσει η Περιβαντολλογική τους τουσριστική εκμετάλευση μιας και αυτός είναι ένας τρόπος ανάπτυξης αυτών των περιοχών, μιας και αν περιμένουν από τα εμβάσματα του Δημοσίου ζήσε Μαϊου μαυ να φας Τριφύλλι.

Τέλος να μην ξεχάσω να σας προσκαλέσω όλους και όλες στα Γιάνεννα όπου τις Απόκριες μια ολόκληρη πολή δεν κοιμάτε.



Αποσυνδεδεμένος McElk

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 649
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 20:54:54 μμ »
Μετά τη Ζαγορά

http://www.travelchat.gr/forum/index.php?topic=9379.0

έβαλα προσεχή στόχο  … τα Ζαγοροχώρια.  :bigr:

Η μόνη μου επαφή με την περιοχή ένα σύντομο πέρασμα από το Βίκο πριν πολλά χρόνια. Φωτογραφίες που είδα τελευταία με πέτρινα σπίτια, γεφύρια, φύση γενικά μου κίνησαν το ενδιαφέρον. Λέω για τέλη Σεπτεμβρίου – αρχές Οκτωβρίου. Αναρωτιέμαι αν είναι αρκετές 3 διανυκτερεύσεις (δηλαδή δυο ολόκληρες μέρες συν ένα απογευματινό και ένα πρωινό) και σε ποιο χωριό είναι πρόσφορη η διαμονή. Να έχει δηλαδή κάποια ζωή το βράδυ, να μην είναι τελείως ερημικό αλλά να είναι και βαρυκεντρικό στις τοπικές διαδρομές.
 
Πολύ χρήσιμα αυτά που παραθέτει ο coolalexis 
 

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2801
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα (στα) Ζαγοροχώρια
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 10, 2020, 22:40:17 μμ »
Έχει πολύ καιρό που βρέθηκα προς εκείνα τα μέρη.Είναι πραγματικά υπέροχα και πιστεύω με τρεις διανυκτερεύσεις
θα πάρεις μια καλή ιδέα από την περιοχή.Η μόνη ένσταση είναι ότι έχει αρχίσει και μικραίνει η ημέρα,οπότε αν έχεις
στο μυαλό σου μεγάλους περιπάτους,πρέπει να ξεκινάτε νωρίς.Επίσης το βραδάκι ίσως έχει ψύχρα ,αλλά με τον καιρό
ποτέ δεν ξέρεις.Αν θυμάμαι καλά έχω πάει τουλάχιστον 3 φορές.Μία έμεινα στα Γιάννενα ,μία στο Τσεπέλοβο και
μία από την άλλη μεριά στην Κόνιτσα.Είχα πάει και μια φορά με τροχόσπιτο,αλλά απογοητεύτηκα λόγω του στενού
και χάλια τότε οδικού δικτύου.Δεν ξέρω τώρα πως είναι.