Αποστολέας Θέμα: Θα πηγαίνατε τελείως μόνοι (σόλο) ένα ταξίδι... και αν ναι που?  (Αναγνώστηκε 16153 φορές)

Αποσυνδεδεμένος maris

• Newbie
  • *
Απ: Θα πηγαίνατε τελείως μόνοι (σόλο) ένα ταξίδι... και αν ναι που?
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 11, 2014, 10:17:46 πμ »
Ω ναι.. Θα πήγαινα..Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μέρος. Αν με αξιώσει ο Θεός θα ήθελα να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο..Και ναι καλά καταλάβατε..Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να το κάνω μόνη μου. Θεωρώ ότι υπάρχουν πολλά πλεονεκτήματα σε αυτό. Το βασικότερο ότι δε σε ελέγχει κανείς. Επιπλέον αξιοποιείς τα εννδιαφέροντα σου στη συγκεκριμένη χώρα όπως θες. Επιπλέον γνωρίζεις όσους θες και κάνεις συνέχεια καινούργιους φίλους...

Αποσυνδεδεμένος famek

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 23:32:53 μμ »
πηγα Καστορια Πρεσπες ημερησια.. κ ειχαμε στο γκρουπ ενα τυπο που με τριποδο τραβουσε παντου φωτο αλλα το κουλο ηταν οτι ειχε μαζι του κ ποδηλατο στο φορτμπαγκαζ του λεωφορειου... για να προλαβαινει αποστασεις..δε ξερω αν ηταν φωτογραφος αλλα σιγουρα κανεις δε θα θελε να ταν με αυτον παρεα....κ μετα εκανε κ καυγα γιατι καποιος απο το λεωφορειο ζητησε εκτακτως τουαλετα...κ θεωρησε οτι χανουμε χρονο..
ευτυχως ο τυπος ταξιδευει μονος
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
OΧΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΚΑΡΤΑ

Συνδεδεμένος McElk

• Hero Member
17/20

Βιαστικός πήρα από το Lidl ένα μπουκάλι  κόκκινο για το Κυριακάτικο τραπέζι.  Syrah-merlot Αχαΐα, έγραφε στην ετικέτα και καθώς  εμπιστεύομαι τα κρασιά Αχαΐας το πήρα χωρίς να δώσω ιδιαίτερη σημασία στην ονομασία του: «ΕΙΚΟΣΙ  ΙΣΤΟΡΙΕΣ» και από κάτω: 17/20.

Σ’ ένα διάλειμμα του φαγητού το γυρίζω από την πίσω πλευρά και διαπιστώνω ότι πράγματι έγραφε μια μικρή ιστοριούλα στην πίσω ετικέτα!

ΩΡΑΙΑ ΘΕΑ

“Χμ, δύσκολη ερώτηση” απάντησε ο Αστροναύτης 1, όταν η δημοσιογράφος τον ρώτησε ποια είναι η πιο ωραία εικόνα που είδε στο φεγγάρι. “Ξέρω ποια είναι η πιο εντυπωσιακή εικόνα, αλλά δεν θα την έλεγα ωραία. Με την έννοια ότι δεν ένιωθα και πολύ ωραία όταν την κοίταζα”.

“Και ποια είναι αυτή;” ρώτησε η δημοσιογράφος.

“Νομίζω πως μπορώ να πω με σιγουριά η Γη να δύει στο σεληνιακό ορίζοντα. Με τα χρώματά της να φωσφορίζουν”.

“Ακούγεται τέλεια, γιατί δεν νιώθατε ωραία;”.

“Γιατί δεν μπορούσα παρά να σκεφτώ ότι το κρασί και η παρέα που χρειαζόμουν για να την απολαύσω βρίσκονταν εδώ και όχι εκεί.”

Υ.Γ. Το κρασί ομολογουμένως ήταν πολύ καλό και με χρώμα «ρουμπίνι»!  :happy:

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2020, 16:17:24 μμ by McElk »

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 07, 2020, 12:37:41 μμ »

“Γιατί δεν μπορούσα παρά να σκεφτώ ότι το κρασί και η παρέα που χρειαζόμουν για να την απολαύσω βρίσκονταν εδώ και όχι εκεί.”

Συμφωνω... υπαρχουν ομως και μοναχικοι τυποι που τους αρεσει να ταξιδευουν μονοι... εγω παλι, οχι. :smile_: