Αποστολέας Θέμα: Μηχανές αναζήτησης διαμονής  (Αναγνώστηκε 18105 φορές)

Αποσυνδεδεμένος McElk

• Hero Member
Απ: Μηχανές αναζήτησης διαμονής
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 21:30:03 μμ »
Ευχαριστούμε Coolalexis.                                                                                                                                                                  Έκανα αναζήτηση με το galahotels για μια συγκεκριμένη ημερομηνία για Θεσσαλονίκη και μου βγάζει 57 ξενοδοχεία έναντι 70 του booking. Όντως οι τιμές σε 3 που είδα ήταν από 13% ως 5%  φθηνότερα. Θα το δοκιμάσω στο επόμενο ταξίδι μου.       Εγώ για μικρομεσαία ξενοδοχεία στην Ελλάδα ακολουθώ την πρακτική να κλείνω τηλεφωνικά. Πρωινές ώρες, όπου κατά κανόνα στην ρεσεψιόν είναι ό ίδιος ο ξενοδόχος. Συνήθως κάνουν μια έκπτωση γύρω στο 10% από τις τιμές του booking (την προμήθεια δηλαδή)

Αποσυνδεδεμένος coolalexis

• Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • Φεύγω...πάλι!
    • Αμμουδιά Σερρών
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 12:30:55 μμ »
Ευχαριστούμε Coolalexis.                                                                                                                                                                  Έκανα αναζήτηση με το galahotels για μια συγκεκριμένη ημερομηνία για Θεσσαλονίκη και μου βγάζει 57 ξενοδοχεία έναντι 70 του booking. Όντως οι τιμές σε 3 που είδα ήταν από 13% ως 5%  φθηνότερα. Θα το δοκιμάσω στο επόμενο ταξίδι μου.       Εγώ για μικρομεσαία ξενοδοχεία στην Ελλάδα ακολουθώ την πρακτική να κλείνω τηλεφωνικά. Πρωινές ώρες, όπου κατά κανόνα στην ρεσεψιόν είναι ό ίδιος ο ξενοδόχος. Συνήθως κάνουν μια έκπτωση γύρω στο 10% από τις τιμές του booking (την προμήθεια δηλαδή)
Ετσι ειναι.και αν εχει ιδια τιμη με το booking αυνηθως εχει αλλα προνομια οπως πρωινο στην τιμη η δωρεαν ακυρωση.οσο για την Ελλαδα,σε μια συζητηση που ειχα το καλοκαιρι με ιδιοκτητη ξενοδοχειου στην Φολεγανδρο οντως συμφερει να κλεινεις τηλεφωνικα γιατι οντως μειωνουν τις τιμες οπως ακριβως ειπες McElk.

Αποσυνδεδεμένος enterprise67

• Newbie
  • *
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 21:00:02 μμ »

• Newbie
  • *
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 21:01:15 μμ »
 Παιδιά όντως υπάρχουν αρκετές ιστοσελίδες αναζήτησης ξενοδοχείων όμως εγώ βρήκα μία καινούργια ιστοσελίδα που είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και συγκρίνει τιμές από 100 διαφορετικά site για ξενοδοχεία. Είναι τέλεια. το ling greho.indima.gr και έχει μέσα όλες αυτές τις ιστοσελίδες που λέτε.
greho.indima.gr

Αποσυνδεδεμένος asiatraveller

• Συντονιστής Κατηγορίας
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • Travel is my lifestyle
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 29, 2015, 18:24:24 μμ »
Παιδιά όντως υπάρχουν αρκετές ιστοσελίδες αναζήτησης ξενοδοχείων όμως εγώ βρήκα μία καινούργια ιστοσελίδα που είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και συγκρίνει τιμές από 100 διαφορετικά site για ξενοδοχεία. Είναι τέλεια. το ling greho.indima.gr και έχει μέσα όλες αυτές τις ιστοσελίδες που λέτε.
greho.indima.gr

Δεν βρήκες μια σελίδα που είναι ελληνική, απλά είναι δικιά σου αυτή η σελίδα (το βλέπει κανείς στο προφίλ σου στο email σου, που είναι από την ίδια σελίδα @indima.gr). Αν θέλεις γράψε μας και περισσότερα πράγματα για την σελίδα σου για να την προτιμήσει κάποιος και να κάνει booking μέσω της σελίδας σου ! Είναι προτιμότερο από το να πετάς απλά link. Τι ακριβώς έχει η σελίδα σου, τι τιμές συγκρίνει και με ποιούς, για ποιο λόγο να την προτιμήση κάποιος κλπ. Γράψε περισσότερα.

• Newbie
  • *
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 03, 2016, 12:27:14 μμ »
Όντως είναι δική μου. Το Greho είναι η πρώτη ελληνική ιστοσελίδα σύγκρισης ξενοδοχείων στην Ελλάδα. Αν κάποιος θέλει για παράδειγμα να μείνει 2 ημέρες στη Θεσσαλονίκη και ψάχνει ξενοδοχείο τότε μπαίνει στο greho.indima.gr και πατάει στο κουμπί που λέει 'Μηχανή Αναζήτησης', γράφει τη πόλη που θέλει να επισκεφθεί και τις ημερομηνίες και του βγάζει εκατοντάδες ξενοδοχεία για να διαλέξει. Η διαφορά μας με άλλες ιστοσελίδες είναι πως εμείς δεν κλείνουμε δωμάτια αλλά σας βρίσκουμε την καλύτερη τιμή από δεκάδες άλλες ιστοσελίδες για το συγκεκριμένο δωμάτιο. Έτσι οι πελάτες μας γλυτώνουν λεφτά τα οποία μπορούν να ξοδέψουν αλλού. Συνεργαζόμαστε με όλες τις γνωστές και μεγάλες εταιρείες όπως η Booking kai h Hotels. Ο λόγος που πρέπει κάποιος να μας προτιμήσει είναι πως του βρίσκουμε για το ίδιο ξενοδοχείο το ίδιο δωμάτιο τις πιο φθηνές τιμές και η σύγκριση είναι δωρεάν. Ευχαριστώ πολύ.