Αποστολέας Θέμα: Τα πρωταπριλιάτικα του forum  (Αναγνώστηκε 12674 φορές)

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
    • ΑΓΓΕΛΙΕΣ-ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Απ: Τα πρωταπριλιάτικα του forum
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 02, 2009, 00:40:16 πμ »
Στην αρχη σκεφτηκα να ανοιξω ενα θεμα "Εμφυλιος πολεμος στην Ινδονησια...φυγαδευονται οι επισκεπτες" αλλα φοβηθηκα μη παθει εμφραγμα η Δημητρα και αναθεωρησα.
Αλλωστε δεν θα ηταν δίκαιο...ετσι πηρα την αποφαση ενος γενικοτερου ψεμματος που ειχε και τη μορφη ψηφου εμπιστοσυνης στο προσωπο μου...που απλοχερα μου προσφερατε...αλλα μονο οι δυο σας!!! :laugh:

δημητρη τωρα ειδα το μυνημα σου.  :reading:ειχα τρεχαματα σημερα και εχει συνεχεια και αυριο. :mad:παντως να ξερεις οτι δεν το πιστεψα οτι θελεις να φυγεις.... :rofl:
παντως ξερω την πρωταπριλια να φυλαγομαι.... :laugh:για αυτο και σημερα την πληρωσε καποια που με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι κερδισα ενα ταξιδι... :rofl: :rofl: :rofl:
κατσε να παω αυριο το βραδυ στο γραφειο της να δω τι παιζεται γιατι αυτη επεμενε οτι δεν ειναι πλακα ουτε πρωταπριλιατικο αστειο... :dizzy:
λες????
don't drink & drive!!!

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 02, 2009, 11:53:30 πμ »

παντως να ξερεις οτι δεν το πιστεψα οτι θελεις να φυγεις.... :rofl:

Μα πού να πάω ?? Σας το αφιερωνω... :laugh:

Θέμης Αδαμαντίδης

Σ' ένα δωμάτιο σκοτεινό
έψαχνα να ονειρευτώ κάτι δικό μου
Είχα τα μάτια μου κλειστά
πάλευα μέσα στη φωτιά τον εαυτό μου

Μα έγιν' η σκέψη φυλακή
γίναν χιλιάδες τα γιατί μες το μυαλό μου
Κι είπα να φύγω να σωθώ
να κάνω κάτι πια και γω για το καλό μου

Είπα να φύγω
ν' αλλάξω δρόμο στην καρδιά
Είπα να φύγω
να μην πονάω άλλο πια

Μα που να πάω
που σ' αγαπώ τόσο πολύ
Μα που να πάω
αφού είσαι όλη μου η ζωή

Σε μια παραίσθηση τρελή
έψαχνα λόγο κι αφορμή στον πανικό μου
Να βρω τον τρόπο να σου πω
πως έπαψα να αγαπώ τον εαυτό μου

Μα εσύ δεν ήσουν εκεί
μιλούσα μόνος στη σιωπή με τον καημό μου
Κι είπα να φύγω να σωθώ
να κάνω κάτι πια και γω για το καλό μου

Αποσυνδεδεμένος Dimitra

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 02, 2009, 11:56:50 πμ »
 :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 03, 2009, 02:46:07 πμ »
.......παντως ξερω την πρωταπριλια να φυλαγομαι.... :laugh:
για αυτο και σημερα την πληρωσε καποια που με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι κερδισα ενα ταξιδι... :rofl: :rofl: :rofl:
κατσε να παω αυριο το βραδυ στο γραφειο της να δω τι παιζεται γιατι αυτη επεμενε οτι δεν ειναι πλακα ουτε πρωταπριλιατικο αστειο... :dizzy:
λες????

τελικα ειχε λακο η φαβα...., μετα απο μια 1 ωρα σχεδον ενημερωση απο μια --δεν μπορω να πω, οχι δεν το αρνουμαι....-- συμπαθεστατη και γλυκια κοπελα, η οποια βεβαια ηταν καινουρια αλλα ειχε καλη μεταδοτικοτητα....ηθελαν τελικα να γινω μελος τους και να πληρωσω καποιο ποσο για συνδρομη με οφελος δικο μου, καλυτερες τιμες σε προγραμμα τους και εκπτωσεις σε επιλεγμενα ξενοδοχεια 5*
και ταξιδια σε ελλαδα και εξωτερικο....

δεν τους "εκατσα" αλλα ταξιδακι δωρο πηρα.... :yahoo:λεπτομερειες απο κοντα την κυριακη...  :smile_: θα εχουμε θεμα στο καφε... :dizzy:θα χρειαστω την γνωμη σας. :smile_:
don't drink & drive!!!

Συνδεδεμένος elina

• Διαχειριστής
  • Hero Member
  • Ταξιδεύω... άρα ζω!
    • Travelchat
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 03, 2009, 09:38:56 πμ »
To ίδιο είχε συμβεί και σε μένα πριν περίπου 4 χρόνια. Κέρδισα δώρο διαμονή 4 ημερών σε 4 αστέρων ξενοδοχείο εντός Ελλάδας.
Όταν αποφάσισα να πάω διακοπές, σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω αυτό το κουπόνι που είχα. Η εταιρία μου είχε στείλει έναν κατάλογο με ξενοδοχεία για να επιλέξω. Όταν πήρα τηλ να κλείσω δωμάτιο όλοι μου είπαν ότι είχαν διακόψει συνεργασία με την εταιρία που είχα κερδίσει τις μέρες διαμονές και βρίσκονταν στα δικαστήρια  :diablo:
Είχα πληρώσει (αν θυμάμαι καλά) το ποσό των 20€ και καλά ότι δέχομαι το κουπόνι του δώρου. Ποτέ δεν τα πήρα πίσω  :agre:
Ένα χαμόγελο αξίζει πολλά. Κάνει πλούσιο εκείνον που το παίρνει... χωρίς να κάνει φτωχότερο εκείνον που το δίνει!

Αποσυνδεδεμένος GNS

• Hero Member
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 04, 2009, 03:14:13 πμ »
To ίδιο είχε συμβεί και σε μένα πριν περίπου 4 χρόνια. Κέρδισα δώρο διαμονή 4 ημερών σε 4 αστέρων ξενοδοχείο εντός Ελλάδας.
Όταν αποφάσισα να πάω διακοπές, σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω αυτό το κουπόνι που είχα. Η εταιρία μου είχε στείλει έναν κατάλογο με ξενοδοχεία για να επιλέξω. Όταν πήρα τηλ να κλείσω δωμάτιο όλοι μου είπαν ότι είχαν διακόψει συνεργασία με την εταιρία που είχα κερδίσει τις μέρες διαμονές και βρίσκονταν στα δικαστήρια  :diablo
Είχα πληρώσει (αν θυμάμαι καλά) το ποσό των 20€ και καλά ότι δέχομαι το κουπόνι του δώρου. Ποτέ δεν τα πήρα πίσω  :agre:

εγω ευτυχως δεν πληρωσα κατι απλα εχασα 90 λεπτα απο τον πολυτιμο χρονο μου...και οτι εφυγα τρεχοντας απο το μαθημα των αγγλικων
για να ειμαι συνεπης στο ραντεβου μου... :mad: φυσικα και σκεπτομαι και εγω σεναρια οταν χρειαστει να κανω χρηση του δωρου του τυπου...:
α) δεν υπαρχει δωματιο για την ημερομηνια που ζητατε...... :mad:
β)υπαρχει δωματιο γα την ημερομηνια που θελετε αλλα υπαρχει αυτη η επιβαρυνση του ποσου των χχ.χχ ευρω.  :mad:
γ)   η ελινα εγραψε πιο πανω...:    Η εταιρία μου είχε στείλει έναν κατάλογο με ξενοδοχεία για να επιλέξω. Όταν πήρα τηλ να κλείσω δωμάτιο όλοι μου είπαν ότι είχαν διακόψει συνεργασία με την εταιρία που είχα κερδίσει τις μέρες διαμονές και βρίσκονταν στα δικαστήρια   :diablo:

don't drink & drive!!!

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 01, 2010, 05:10:50 πμ »
Επιδημία μηνιγγίτιδας στη Τσεχία

Τουλάχιστον 102 άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους από τις αρχές του χρόνου, από την επιδημία μηνιγγίτιδας στη Τσεχία.

Ο υπουργός Υγείας της χώρας , προειδοποίησε ότι η εξάπλωση της ασθένειας προσλαμβάνει διαστάσεις επιδημίας.

Ο υπουργός Υγείας της κεντροευρωπαικής χώρας είπε ότι οι εργαζόμενοι στις υπηρεσίες περίθαλψης καταβάλουν αγωνιώδεις προσπάθειες να αναγνωρίσουν διάφορα στελέχη του ιού της μηνιγγίτιδας, περιλαμβανομένου του "W 135, ενός στελέχους που πιστεύεται ότι είναι πολύ ανθεκτικό".

Η μολυσματική ασθένεια προκαλεί φλεγμονή στους ιστούς γύρω από τον εγκέφαλο ή το νωτιαίο μυελό και στα συμπτώματα της περιλαμβάνονται η εκδήλωση υψηλού πυρετού, η ναυτία, οι ισχυροί πονοκέφαλοι και οι πόνοι στον αυχένα και το λαιμό.

Στην βακτηριακή της μορφή, που θεωρείται και η πιο επικίνδυνη, ο ασθενής πέφτει σε κώμα και εκπνέει.

Την περίοδο 2005-2006 πάνω από 100 άνθρωποι είχαν χάσει τη ζωή τους από παρόμοια επιδημία στο Τσαντ.

Ταξιδιωτική οδηγία για τη Τσεχία

Η πρεσβεία της Ελλάδας στη Τσεχία εξέδωσε ταξιδιωτική οδηγία με την οποία προειδοποιεί τους Έλληνες πολίτες για επικείμενα κρούσματα και συνιστά μεγάλη προσοχή σε όλους τους επισκέπτες.

Η πρεσβεία μας κανει ιδιαίτερη αναφορά στη πρωτεύουσα της Τσεχίας, τονίζοντας ότι πρόκειται για περιοχή υψηλού κινδύνο.

Πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ

Αποσυνδεδεμένος xenia

• Hero Member
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 01, 2010, 16:33:11 μμ »
Αντε παλι με αυτες τις αρρωστιες...ειχαμε τη γριπη...τωρα νεα επιδημια. :diablo:

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 01, 2010, 22:50:23 μμ »
Aν δε καταλαβατε προκειται για το φετινο πρωταπριλιατικο αστειο μας, που σκοπο ειχε να πειραξει τη Δημητρα που σε λιγες ωρες αναχωρει για Πραγα.
Δεν καταλαβα ομως ποτε αν το διαβασε. :laugh:

ΥΓ.Το θεμα μεταφερεται στα πρωταπριλιατικα!!

Αποσυνδεδεμένος Dimitra

• Hero Member
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 02, 2010, 01:46:44 πμ »
Το διάβασα και με έβαλες στη διαδικασία να ρωτάω τη μαμά μου άν έχω κάνει εμβόλιο γα μηνιγγιτδα!!!!!!! :diablo: :diablo: :diablo:
Καλό μήνα!!!  :laugh: