Αποστολέας Θέμα: Tι server έχετε?  (Αναγνώστηκε 17049 φορές)

Αποσυνδεδεμένος evi

• Hero Member
Απ: Tι server έχετε?
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 00:47:23 πμ »
Ξαναβρήκα αυτό το θέμα μετά από πολύ καιρό. Εδώ και περίπου ένα χρόνο έχω κάνει αναβάθμιση στην Hellas on Line ( hol) και τα πράγματα είναι ασυγκρίτως καλύτερα. Πήρα νέο rooter , είναι wireless ( μεγάλη ευκολία), γρήγορο και σε γενικές γραμμές τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Διατηρώ βέβαια αναγκαστικά τον ΟΤΕ στο τηλέφωνο. Η σύνδεση που έχω με την hol είναι μόνο για το ιντερνετ. Όσοι φίλοι και γνωστοί άλλαξαν και τις τηλεφωνικές συνδέσεις αντιμετώπισαν μεγάλα προβλήματα ( μέρες ολόκληρες δεν είχαν τηλέφωνο κλπ) Στα τηλέφωνα είναι αναγκαστικό νταβατζιλίκι ο ΟΤΕ προς το παρόν τουλάχιστον. 

Αποσυνδεδεμένος Flying

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 20:16:06 μμ »

Forthnet. Από το 2001 είχα HOL για το internet και από το 2006 ή μάλλον 2007 HOL adsl σε αντικατάσταση του dial up. H HOL μου έκανε δυο λάθη χρεώσεις η διαχείριση τους ήταν κακή - κάτω από τη βάση και πέρασα στη Forthnet με δώρα ένα USB stick. Πέρασμα γρήγορα χωρίς πολλά προβλήματα. Δεν πληρώνω με πιστωτική άρα δεν μπορεί να εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα με τη HOL.

Πέφτει η γραμμή του internet (μάλλον είναι θέμα πρίζας τηλεφώνου που πρέπει να αλλάξω) αλλά προς το παρόν είναι καλό να μένω για λίγο εκτός.. Λατρεύω αν και δε τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμα τα hot spots - δωρεάν ασύρματο internet για τους συνδρομητές της Forthnet.

Να χτυπήσω ξύλο δεν έχω ακόμα θέμα.

Flying

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 13:07:47 μμ »
(δυστηχως η trellas ειναι για πεταμα) εξαρταται παντα απο το ποσο κοντα ειναι το σπιτι σου απο το dslam του παροχου.
οποτε

Η ''trellas'' πλεον περασε στα χερια της Wind... ετσι ενα προβληματακι που αντιμετωπιζα τις τελευταιες μερες λυθηκε με την συμβολη της εταιρειας (αντικατασταση ρουτερ δωρεαν).
Τωρα ολα ειναι μια χαρα και οι ταχυτητες γρηγορες.

Αποσυνδεδεμένος NoName

• Hero Member
    • NoName
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 16:28:58 μμ »
Aλλαγή παρόχου Internet ( από Forthnet σε Otenet) και για 5-6 μέρες η σύνδεση μου μόνο από το Φαρμακείο και λίγο από το σπίτι μιάς και μπαίνω από "κάρτα"
Οι βλάκες είναι ανίκητοι.... αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

http://nonamegr.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος famek

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 21:50:25 μμ »
λοιπον εγω πριν λιγες μερες ειχα τρελλο προβλημα..
ειμαι με το τσιπακι της βονταφον αυτο που σου δινει ενα γιγα.. με 10ε το μηνα αλλα πρεπει να χει κινητο με συμβολαιο βονταφον...
λοιπον καλο ηταν ευχαριστημενη ημουν παντου σχεδον επιανε...αλλα τρελαθηκα οταν ειδα τον λογαριασμο..
καταρχην δεν μπορεις να ανοιξεις βιντεακι του γιουτουπ γιατι ειναι σαν να τα κατεβαζεις και πληρωνεις τρελλα
σε βγαζει οτι εισαι εκτος οριων...
λοιπον ακουστε απατεωνια... δεν ρυθμιστηκε αυτοματα στο λαπτοπ για ενα γιγα και ηταν ρυθμισμενο απλα για 100 mbutes...ενω επρεπε ναναι για 1024...
ετσι μου ρθαν κατι τρελλοι λογαριαμοι...
πηγα στο καταστημα και ανακαλυψαν το λαθος το διορθωσαν και εκανα αμφισβητηση...
δεν το δεχτηκαν και μου ρθε τρελλος λογαριασμος  και τον αλλο μηνα 85ε.. ιντερνετ..
εγινα εξαλλη  και απειλησα με συλλογο καταναλατων και διακοπη και οτι δεν θα πληρωνα τιποτα...και εγινε το θαυμα...
μου τα αφαιρεσαν... τουλαχιστον ετσι μου ειπε η υπευθυνη που μεχρι πριν δεν δεχοταν την αμφισβητηση..
απο οπου βρουν κλεβουν εγω αυτο καταλαβα...

παντως ολοι νομιζω οτι πρεπει να γραφτουμε στο συλλογο των καταναλωτων...
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
OΧΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΚΑΡΤΑ

Αποσυνδεδεμένος evi

• Hero Member
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 00:32:42 πμ »
Famek, γιατί δεν παίρνεις μια σταθερή σύνδεση; Αυτά τα τσιπάκια της vodafone κλπ είναι καλά για ταξίδια στο εσωτερικό ( αν θέλεις να έχεις το λαπτοπ μαζί και να ελέγχεις τα μηνύματά σου κλπ) , στο εξωτερικό δεν συμφέρουν για πληρώνεις roaming. Αλλά όταν είσαι σπίτι μια σταθερή σύνδεση είναι μόνο 16 ευρώ περίπου τον μήνα και έχεις απεριόριστη σύνδεση σε όλα ( ταινίες, βιντεάκια, youtube κλπ). Πιστεύω ότι συμφέρει 100%.

Αποσυνδεδεμένος famek

• Hero Member
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 02:41:51 πμ »
ειχα κ την εβγαλα... μετακινουμε δεν ειμαι ολη την εβδομαδα στον ιδιο τοπο κ δεν με βολευε το σταθερο....ασε που η φορτνερ ολο κουφα μου εκαμνε... οχι θα ειχε διακοπη ρευματος και αποσυντονιστηκε ..η επεσε κεραυνος.. η αν λειπεις   καιρο...και ξανα ρυθμιση απο την αρχη.... η κουνηθηκε το καλωδιο η το σταθερο σας τηλ δημιουργει προβλημα.... :crazy:
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ
OΧΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΚΑΡΤΑ

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 20:08:37 μμ »

Συνδεδεμένος dk

• Γενικός Συντονιστής
  • Hero Member
  • Τα ταξίδια σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!!
    • facebook/dktravelchat
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 14:07:12 μμ »
Τι ταχυτητες ειναι αυτες panpan... θα μας τρελλανεις? :wacko:

Αποσυνδεδεμένος panpan

• Hero Member
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 14:26:11 μμ »

εχω και σε ποιο γρηγορο  :blum: