ΑρχικήForumΒοήθειαGalleryΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή

Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Ιανουάριος 19, 2018, 05:42:20 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση

News
Επισκεφθείτε την Φωτογραφική Gallery. Δείτε φωτογραφίες μελών, ψηφίστε και σχολιάστε. Ανεβάστε φωτογραφίες από τα ταξίδια σας!!

Stats
77985 μηνύματα σε 3496 θέματα από 2365 μέλη
Τελευταίο μέλος: bradmp4
+  TravelChat - Ταξιδιωτικό Forum
|-+  Ελεύθερος Χρόνος
| |-+  Περί ανέμων και υδάτων
| | |-+  Aνέκδοτα, αστεία...κλπ
« προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] Κάτω Εκτύπωση
Θέμα: Aνέκδοτα, αστεία...κλπ  (Αναγνώστηκε 82357 φορές)
McElk
Sr. Member
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

« Απάντηση #490 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 22:12:07 μμ »

Γεννήθηκε κάποτε ένα αγοράκι με ένα σωματικό ελάττωμα: δεν είχε αρ Χ /. Το γεγονός αυτό δεν του στάθηκε εμπόδιο να τελειώσει δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο, να σπουδάσει Πολιτικός Μηχανικός στο Πολυτεχνείο και να υπηρετήσει (Γιωτάς) στο στρατό. Μετά το στρατιωτικό λοιπόν άρχισε να ψάχνει για δουλειά.    Μαθαίνει ότι η Ελληνική Τεχνική ζητά νέους μηχανικούς. Πάει στα γραφεία και του δίνουν να συμπληρώσει ένα βιογραφικό: σπουδές, βαθμολογίες, ξένες γλώσσες κλπ. Μεταξύ των άλλων είχε και μια ερώτηση: υγεία και αρτιμέλεια. Το παλικάρι ειλικρινής καθώς ήταν έγραψε την αλήθεια: Υγιής είμαι αλλά όχι αρτιμελής, δεν έχω αρΧ/. Μετά λίγες μέρες τον καλεί στα γραφεία ο διευθυντής προσωπικού: -Νέε μου τα υπόλοιπα προσόντα σου είναι τέλεια αλλά εμείς στην εταιρεία μας θέλουμε το προσωπικό μας να είναι τελείως αρτιμελές, λυπάμαι αλλά δεν μπορούμε να σε προσλάβουμε.                      Καλά λέει ο νεαρός θα δοκιμάσω σε άλλη εταιρεία. Πάει στα γραφεία της ΑΚΤΩΡ που ζητούσαν μηχανικούς για έργα στο εξωτερικό. Συμπληρώνει πάλι τα βιογραφικά του, πάλι η ερώτηση για υγεία και αρτιμέλεια και πάλι η ίδια κατάληξη: Λυπούμαστε αλλά θέλουμε προσωπικό εντελώς αρτιμελές!          Αφού δοκίμασε και σε άλλες 3-4 τεχνικές εταιρείες, πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα, σκέφτεται: Δεν δοκιμάζω και την τύχη μου στο Δημόσιο;        Βλέπει σε προκήρυξη ότι η Νομαρχία Ανατολικής Αττικής ζητά μηχανικό για τη τεχνική της υπηρεσία. Πάει στα γραφεία και συμπληρώνει πάλι τα βιογραφικά του. Λίγε μέρες μετά τον καλεί ο προσωπάρχης: -Συγχαρητήρια νέε μου, τα προσόντα σου τέλεια, προσλαμβάνεσαι!                                       –Ξέρετε, (ειλικρινής ο νεαρός) στις άλλες δουλειές δεν με προσέλαβαν εξ αιτίας σωματικού ελαττώματος, δεν έχω αρΧ/.  –Α, αυτό εμάς δεν μας ενδιαφέρει, μπορείς να πιάσεις δουλειά. –Και από πότε δηλαδή μπορώ να έρθω; -Από την ερχόμενη Δευτέρα κιόλας, έλα στις ένδεκα το πρωί να αρχίσεις. –Στις ένδεκα; μα εγώ ξέρω ότι το Δημόσιο πιάνει δουλειά στις εφτά το πρωί! –Και μείς στις εφτά πιάνουμε αλλά μέχρι τις ένδεκα που ξύνουμε τ’ αρΧ/ μας εσύ τι θα κάνεις;!!!    mocking     
Καταγράφηκε
McElk
Sr. Member
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

« Απάντηση #491 στις: Ιανουάριος 11, 2018, 22:42:39 μμ »

Επιστρέφει κάποιος στο χωριό μετά από ταξίδι ενός μήνα και τον υποδέχεται ο αδερφός του.                                – Πού είναι ο σκύλος μου να με υποδεχτεί;                  - Δυστυχώς ο σκύλος σου σκοτώθηκε!                      – Σκοτώθηκε ο αγαπημένος μου σκύλος; Πότε; Πώς;                  - Τον ποδοπάτησαν τα πρόβατα όταν πήρε φωτιά το μαντρί!              – Τι μου λες τώρα! Κάηκε το μαντρί; Πως έγινε αυτό;                 - Πήρε φωτιά από ένα κερί που ανάψαμε στην κηδεία της μάνας μας!                            – Τι έκανε λέει; Πέθανε η μάνα μας; Από τί;                               - Από τη στεναχώρια της που σκοτώθηκε ο πατέρας μας όταν τούμπαρε με το τρακτέρ!                                            - Πω πω, όλο συμφορές! Ένα ευχάριστο δεν έχεις να μου πεις, ένα καλό έστω κάτι θετικό;                               
                                                 - Πώς! Θυμάσαι το τεστ που έκανες για έιτζ προτού φύγεις ταξίδι; Βγήκε θετικό!!!     crazy
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2018, 22:50:32 μμ από McElk » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: