ΑρχικήForumΒοήθειαGalleryΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή

Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Δεκέμβριος 14, 2017, 11:59:11 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση

News
Επισκεφθείτε την Φωτογραφική Gallery. Δείτε φωτογραφίες μελών, ψηφίστε και σχολιάστε. Ανεβάστε φωτογραφίες από τα ταξίδια σας!!

Stats
77929 μηνύματα σε 3494 θέματα από 2362 μέλη
Τελευταίο μέλος: JserrsyBob
+  TravelChat - Ταξιδιωτικό Forum
|-+  Ταξιδιωτικές Ιστορίες Μελών
| |-+  Ιστορίες από ταξίδια στο Εξωτερικό
| | |-+  Ευρώπη
| | | |-+  Road trip 2006 Δυτικοκεντρική Ευρώπη
« προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] 2 3 Κάτω Εκτύπωση
Θέμα: Road trip 2006 Δυτικοκεντρική Ευρώπη  (Αναγνώστηκε 10834 φορές)
dk
Γενικός Συντονιστής
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Αύγουστος 20, 2008, 17:00:52 μμ »

Άρθρο: Road trip 2006 Δυτικοκεντρική Ευρώπη
Ίνσμπουργκ, Μόναχο ,Νταχάου, Βαντούζ, Ζυρίχη, Σαφχάουζεν (καταρράκτες Ρήνου), Φράιμπουργκ (Black forest), Στρασβούργο, Λουξεμβούργο, Βατερλώ, Βρυξέλλες, Γάνδη, Μπρύζ, Αμβέρσα, Ρότερνταμ, Χάγη, Άμστερνταμ, Χάαρλεμ, Βόλενταμ, Μάρκεν, Βερολίνο, Δρέσδη, Τερεζίν, Πράγα, Μπρατισλάβα, Βιέννη, Γκρατς, Μάριμπορ, Ζάγκρεμπ, Νόβο Μέστο, Λουμπλιάνα, Τεργέστη, Μέστρε, Βενετία.
Δυο μήνες πριν είχα ξεκινήσει να σχεδιάζω το ταξίδι αυτό αλλά λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο, γιατί μια εβδομάδα πριν την ημέρα της αναχώρησης μου και ενώ όλα ήταν έτοιμα (ακόμη και οι βαλίτσες μας) η άδεια μου κόβεται από τον προϊστάμενο γραφείου κίνησης της μεταφορικής εταιρείας που συνεργάζομαι, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Φαίνεται οι κόντρες του παρελθόντος αναζωπυρωθήκαν μέσα του και νόμιζε πως με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσε να με κρατήσει στην Αθήνα.
Δεν καταλάβαινε από λόγια ακόμη και όταν του έδειξα τα εισιτήρια της ΑΝΕΚ LINES (28/7 Πάτρα-Βενετία και 13/8 Βενετία-Πάτρα) εξοφλημένα (800 ευρώ). Επειδή όμως, το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι και κανένας προϊστάμενος δεν μπορεί να μου σταθεί εμπόδιο, μερικές ώρες πριν τον απόπλου δηλώνω πρόβλημα στη μέση(λουμπάγκο)  και τους χαιρετώ για έναν ολόκληρο μήνα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2009, 11:38:48 πμ από elina » Καταγράφηκε

Ο ταξιδιωτικός μου χάρτης

Ntina
Hero Member
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

καλά ταξίδια στις θάλασσες του κόσμου

« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 20, 2008, 20:27:13 μμ »

Πολύ πονηρός ο  βλάχος!!
ΔΕν πιστεύω ο προιστάμενος να ναι μέλος του Forum?? Σαρκασμός
Καταγράφηκε

καλά ταξίδια στις θάλασσες του κόσμου
elina
Διαχειριστής

Ταξιδεύω... άρα ζω!

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 20, 2008, 21:15:18 μμ »

Φοβερό το ταξίδι σου και σίγουρα θα το ευχαριστήθηκες  Σαρκασμός
Σκεφτόμουνα κι εγώ να κάνω ένα ταξίδι οδικώς προς κεντρική Ευρώπη. Περίπου πόσο σου στοίχισε? Αντιμετώπισες δυσκολίες στην μετακίνηση με το αυτοκίνητο?
Καταγράφηκε

Ένα χαμόγελο αξίζει πολλά. Κάνει πλούσιο εκείνον που το παίρνει... χωρίς να κάνει φτωχότερο εκείνον που το δίνει!
dk
Γενικός Συντονιστής

« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 20, 2008, 23:25:06 μμ »

Και φοβερο ηταν Ελινα μου και το ευχαριστηθηκα αλλα και το επανελαβα την επομενη χρονια επισκεπτοντας την Ανατολικοκεντρικη Ευρωπη(7500 km).
Aν το αποφασισεις...εδω θα ειμαι να σου δωσω τα φωτα μου Σαρκασμός
Δυσκολιες δεν αντιμετωπισα πουθενα και τα εξοδα....800 ευρω καραβι Πατρα-Βενετια-Πατρα και 3500 ευρω βενζινες,ξενοδοχεια,φαγητα,επισκεψεις κλπ εκτος απο ψωνια(εκανα 4500 km).
Και ολα αυτα για 4 ατομα(εγω,η γυναικα μου και οι γιοι μου).
Καταγράφηκε

xenia
Hero Member

« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2009, 20:00:50 μμ »

Φοβερό το ταξίδι σου και σίγουρα θα το ευχαριστήθηκες  Σαρκασμός

Πραγματικα Ελινα...το ευχαριστηθηκαμε!! yahoo
Καταγράφηκε
wotan1975
Hero Member

http://solareagle.blogspot.com/

« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 08, 2009, 21:52:18 μμ »

Τελικα ολα ειναι θεμα χρηματων και πως θες να τα επενδυεις.Βλεπω ορισμενους και κανουν ταξιδια με τη σεσουλα και για πολυ καιρο.Αραγε τη δουλεια κανουν και μπορουν να δινουν τα λεφτα που χρειαζονται σε αρκετες περιοδους κατα τη διαρκεια του χρονου.
Καταγράφηκε

Θέλω να πάω σε κάθε χωριό και πόλη της Ευρώπης
dk
Γενικός Συντονιστής

« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 21, 2009, 16:52:22 μμ »

Τελικα ολα ειναι θεμα χρηματων και πως θες να τα επενδυεις.Βλεπω ορισμενους και κανουν ταξιδια με τη σεσουλα και για πολυ καιρο.Αραγε τη δουλεια κανουν και μπορουν να δινουν τα λεφτα που χρειαζονται σε αρκετες περιοδους κατα τη διαρκεια του χρονου.

Δε νομιζω πως ειναι μονο θεμα χρηματων...ειναι και θεμα χρονου αλλα και διαθεσης...να μη σου πω και παρεας!!!
Προσωπικα με τα χρηματα που αποταμιευω κανω ενα ταξιδι το χρονο...τωρα αν τυχει και κανα ξοφαλτσο κερδισμενο...ή με μηδαμινα εξοδα...το εκμεταλλευομαι οσο μπορω γιατι δεν υπαρχει και χρονος. mocking
Καταγράφηκε

xenia
Hero Member

« Απάντηση #7 στις: Μάιος 05, 2010, 19:41:31 μμ »

Πραγματικα ειναι πολλοι αυτοι που κανουν ταξιδια με τη σεσουλα wotan1975, δεν ειναι ομως ολα αναψυχης... ταξιδευουν και για επαγγελματικους λογους, ανεξοδα βεβαια αλλα και οποιαδηποτε στιγμη. smile
Καταγράφηκε
manelaki
Hero Member

Ι ♥ London

« Απάντηση #8 στις: Μάιος 10, 2010, 10:49:28 πμ »

Πω πωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!! τι ταξιδι ηταν αυτο!!!! διαβασα τοσο ευχαριστα την ιστορια σου dk ! πραγματικα ευχαριστηθηκα ευρωπη...αξιζει πραγματικα φανταζομαι...πολλα χιλιομετραααα αλλα και τοσα μερη..τοσο διαφορετικα και τοσο ομορφα.διαβαζα και απορουσα πως καταφερες να επιλεξεις τις πολεις και τα αξιοθεατα που επισκεφτηκατε και να οργανωσεις το προγραμμα σας τοσο καλα.... Μπραβο σας! με το καλο να πραγματοποιησετε κι αλλο τετοιο ταξιδι!  clapping clapping clapping
Καταγράφηκε

Η ευτυχία δεν έρχεται έτσι. Η ευτυχία είναι συνέπεια προσωπικής προσπάθειας.
Παλεύεις, αγωνίζεσαι, επιμένεις και, καμιά φορά, κάνεις ακόμα και το γύρο του κόσμου για να τη βρείς !
manelaki
Hero Member

Ι ♥ London

« Απάντηση #9 στις: Μάιος 10, 2010, 10:54:23 πμ »

Αληθεια το αρθρο σου απο το roadtrip στην Ανατολικοκεντρικη Ευρωπη που ειναι? ψαχνω ψαχνω αλλα τιποτα... δε πιστευω να μην εχεις γραψει!!!!!!! shout  blum
Καταγράφηκε

Η ευτυχία δεν έρχεται έτσι. Η ευτυχία είναι συνέπεια προσωπικής προσπάθειας.
Παλεύεις, αγωνίζεσαι, επιμένεις και, καμιά φορά, κάνεις ακόμα και το γύρο του κόσμου για να τη βρείς !
Σελίδες: [1] 2 3 Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: