ΑρχικήForumΒοήθειαGalleryΑναζήτησηΣύνδεσηΕγγραφή

Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Απρίλιος 22, 2019, 00:09:37 πμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Αναζήτηση

News
Επισκεφθείτε την Φωτογραφική Gallery. Δείτε φωτογραφίες μελών, ψηφίστε και σχολιάστε. Ανεβάστε φωτογραφίες από τα ταξίδια σας!!

Stats
79317 μηνύματα σε 3607 θέματα από 2374 μέλη
Τελευταίο μέλος: george12
+  TravelChat - Ταξιδιωτικό Forum
|-+  Ταξιδιωτικές Ιστορίες Μελών
| |-+  Ιστορίες από ταξίδια στην Ελλάδα
| | |-+  Κυκλάδες
| | | |-+  Καλοκαιρινή Σαντορίνη
« προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] Κάτω Εκτύπωση
Θέμα: Καλοκαιρινή Σαντορίνη  (Αναγνώστηκε 5668 φορές)
Ηλίας
Newbie
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« στις: Αύγουστος 03, 2007, 22:36:11 μμ »

Άρθρο: Καλοκαιρινή Σαντορίνη
Αν και ήταν η τέταρτη φορά που επισκέφτηκα την Σαντορίνη ήμουν σίγουρος ότι δεν θα την βαριόμουν και θα πέρναγα τέλεια. Ξεκίνησα λοιπόν από το λιμάνι του Πειραιά για το λιμάνι του Αθηνιού(το λιμάνι της Σαντορίνης). Το ταξίδι διαρκεί 4 ώρες με τα Highspeed αλλά έχει το μειονέκτημα ότι είναι λίγο αλμυρό το εισιτήριο, 53 ευρώ. Με ενδιάμεσους σταθμούς την Σίφνο και την Φολέγανδρο έφτασα στις 9 το βράδυ περίπου στο νησί της Σαντορίνης, με την κλασσική ελληνική καθυστέρηση στην αναχώρηση του πλοίου, όπου μας περίμενε το πουλμανάκι του ξενοδοχείου για να μας μεταφέρει στα Φηρά, την πρωτεύουσα του νησιού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 26, 2009, 10:13:13 πμ από elina » Καταγράφηκε
dk
Γενικός Συντονιστής
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2008, 12:18:37 μμ »

Eχω την ατυχια να εχω επισκεφτει το νησι μονο για μερικες ωρες με κρουαζιεροπλοιο οποτε δεν εχω δει και πολλα πραγματα.
Απο αυτο το συντομο περασμα μου απο το νησι καταλαβα οτι ειναι πανεμορφο και αξιζει τον κοπο να το επισκεφτεις για μερικες μερες.
Θα σταθω λοιπον για αλλη μια φορα ατυχος αφου θα το ξαναεπισκεφτω τον Ιουλιο λιγες ωρες,στα πλαισια μιας κρουαζιερας!!!
Καταγράφηκε

dk
Γενικός Συντονιστής

« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 01, 2008, 17:47:13 μμ »

Τα λαθη επαναλαμβανονται και ξαναεπισκεφτηκα τη Σαντορινη μολις χθες(31/7),αλλα παλι με κρουαζιεροπλοιο για λιγες μονο ωρες.
Ειναι πανεμορφη και γεματη κοσμο.
Απολαυσα τον καφε μου στη καλντερα βλεποντας το ηφαιστειο και τα κρουαζιεροπλοια!!!
Καταγράφηκε

xenia
Hero Member

Φύλο: Γυναίκα

« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 10, 2009, 21:12:49 μμ »

Τα λαθη επαναλαμβανονται και ξαναεπισκεφτηκα τη Σαντορινη μολις χθες(31/7),αλλα παλι με κρουαζιεροπλοιο για λιγες μονο ωρες.
Ειναι πανεμορφη και γεματη κοσμο.
Απολαυσα τον καφε μου στη καλντερα βλεποντας το ηφαιστειο και τα κρουαζιεροπλοια!!!
Μου χρωστας ενα 3ημερο εκει. bigrin
Καταγράφηκε
dk
Γενικός Συντονιστής

« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 10, 2009, 22:11:07 μμ »

Το θελω κι εγω πολυ!!! smile
Καταγράφηκε

coolalexis
Hero Member

Φεύγω...πάλι!

« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 15, 2010, 15:44:32 μμ »

Πρέπει να είναι από τα ομορφότερα μέρη παγκοσμίως...θα έρθει η ώρα της... bigrin green bigrin green
Καταγράφηκε
evi
Hero Member

« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 16, 2010, 01:30:14 πμ »

Είναι όντως από τα ομορφότερα μέρη - αν όχι παγκοσμίως- τουλάχιστον στην Ευρώπη. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερή που την επισκέφτηκα στα 18 μου ( τέλη του 80) πριν την φοβερή τουριστικοποίησή της. Θυμάμαι ότι είχαμε μείνει σε ένα υπέροχο κάμπινγκ στην Περίσσα , όπου πίναμε ντόπιο κρασί στην ταβέρνα. Θυμάμαι το ηφαίστιο που επισκεφτήκαμε το οποίο ήταν υπέροχο ( πήγαμε με καραβάκι μέχρι εκεί και μετά ανηφορίσαμε με τοα πόδια το μονοπατάκι μέχρι τον κρατήρα) . Θυμάμαι το σκούρο χρώμα της άμμου λόγω του ηφαιστείου. ( μου είχε κάνει εντύπωση τότε ) . Φυσικά την καλντέρα και τα απόκρημνα μονοπάτια.
Απλά τώρα πλέον έχει γίνει τόσο τουριστική ( δές Μύκονος , δες Ρόδος κλπ) που δεν ξέρω αν ο ταξιδιώτης μπορεί να ευχαριστηθεί και να χαρεί όλα αυτά που υπήρχαν πριν από 20- 30 χρόνια!!
Καταγράφηκε
coolalexis
Hero Member

Φεύγω...πάλι!

« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 16, 2010, 15:43:38 μμ »

Γι'αυτό θα επιλέξω να πάω Σεπτέβριο... bigrin
Καταγράφηκε
GNS
Hero Member